×

Gümrük & Nakliye

Fuarlarımızın Gümrük ve Nakliye işlemleri konusundaki sorularınızı firmamızın halkla ilişkiler sorumlusuna iletebilirsiniz. 

NAKLİYE GÜMRÜK KONUSUNDA YARARLI BİLGİLER 

Bedelli ürünler sergileme sonrası geri geleceğinden, sandıklar sağlam, sandık altı paletli, kolay açılır menteşeli ve kilitli olacaktır. Sandık altlarına forklift girebilmelidir. Sandık ayak yüksekliği tavsiye değeri en az 10 cm’dir. 

Sandıklar içerisine fatura harici hiç bir ürün ve malzeme konmayacaktır. Uyumsuzluktan katılımcı firma sorumlu olacaktır.  

Fuarlar satışlı değilse, tüm ürünler sergileme sonrası bedelli ürün olarak Türkiye’ye geri getirilecektir. Bedelsiz ürün olarak eşantiyon, kalem vb. basılı katalog ve özel stand dekorasyon eşyaları dışındaki ürünler yazılmayacak ve dağıtılmayacaktır. Bedelsiz ürünlerin dağıtımından doğacak gümrük vergisi firmalar tarafından ödenecektir. 

Fuarda sergilenen bedelli mallarda hibe, hediye, numune, temsilciye mal bırakma söz konusu olur ise fuarın düzenlendiği ülkede doğacak vergi/KDV v.s. giderlerden katılımcı firma sorumlu olacaktır. 

Bedelli veya bedelsiz ürünlerin esas olan mal cinsi, adet, kg, ambalaj ve GTİP (gümrük tarife istatistik pozisyon) numarası mutlaka belirtilmelidir. 

Sandıklara hiçbir şekilde alkollü içki, ilaç, ecza malzemesi, sigara, tütün, v.s. konmayacaktır. 

Tüm bedelli / bedelsiz ürünler gerçek değeri ile belirtilmelidir. Sigortalama CIF değerler üzerinden yapılacağından bu konuya hassasiyetle dikkat edilmesi gerekir. 

Sandıkların üst ve yan yüzeylerine Alıcı yazılacak, gönderici adı okunaklı şekilde yazılacak / yapıştırılacaktır. 

Gıda gönderen firmalarımız Gıda Sağlık Sertifikası almak zorundadır. İlgili sertifika Tarım İl Müdürlüklerinden alınır. 

Dönüşte mallarını duyuruda bildirilen tarihten sonra depodan teslim alan firmalardan ekstra ardiye ücreti alınacaktır. 

Bir cevap yazın